KRÁSNÉ ČESTLICE

AKCE PRO VÁS...

Čestlická Vejmrda

Zveme vás na setkání občanů s kandidáty Krásných Čestlic, které se bude konat 18.9. od 18 do 21 hodin v Čestlické Vejmrdě. Představíme vám kandidáty a náš program, který zajistí, že se Čestlice stanou moderní, čistou a bezpečnou obcí. Pavel Sehnal vám představí vizi Parku Miloše Formana na pražském Výstavišti, kterou budete moci na místě podpořit svým podpisem. Zároveň se můžete těšit na malé pohoštění.

 

Dny otevřených dveří v kanceláři Krásných Čestlic

Přijďte každou středu od 19 do 20 hodin do naší kanceláře v Okružní ulici 97 v Čestlicích. Rádi vám představíme volební program a odpovíme na vaše otázky.

Indiánský lapač snů – výtvarný kurz pro maminky a děti, 23. 9. od 17 do 19 hod.

Přijďte si vyrobit indiánský lapač snů! Připravili jsme jeho jednodušší variantu, kterou zvládnou udělat i mladší děti. Místo vyplétaných kruhů použijeme čtvrtku. K dispozici vám budou razítka, peříčka a korálky, kterými můžete lapač ozdobit. Kurz se uskuteční v Aquapalace hotelu. Konkrétní místnost, kde se bude kurz konat, vám sdělí přímo na recepci hotelu.

Lapač snů zavěšují indiáni volně do místnosti nebo přímo za hlavu spícího. Podle staré legendy severoamerických indiánů se špatné sny zachytí v síti lapače a ránou jsou zničeny denním světlem. Ty dobré sklouznou po peříčku zpět do duše spícího.

Účast je potřeba potvrdit předem na emailu: premek.mrzena@gmail.com nebo na tel.: 603 423 690.

Kurz vede Mgr. Kateřina Herciková, arteterapeutka s mnohaletými zkušenostmi s vedením workshopů pro děti i dospělé. Více na www.arteterapie-duse.cz

Výlet po stopách sv. Prokopa v centru Prahy

V březnu tohoto roku jsme se s historikem Mgr. Janem Kročou vydali na poznávací vlastivědný výlet za patronem Čestlic sv. Prokopem do Posázaví. V září připravujeme poznávací výlet “Po stopách svatého Prokopa” v Praze, kde sv. Prokop zanechal také výraznou stopu. Můžete se těšit na návštěvu zajímavých míst zasvěcených sv. Prokopovi opět s poutavým výkladem. Sraz bude v neděli 30. září v 16:00 na metru Malostranská v horním vestibulu metra. Jan Kroča nám ukáže místa spjatá s životem a kultem našeho čestlického patrona. Uvidíme například zrušený kostel v Prokopské ulici nebo světcovu sochu na Karlově mostě. Cestou navštívíme i skryté uličky a romantické zahrady staré Prahy. Akce je vhodná i pro větší děti. Počet zájemců je omezen na 20 osob, účast je potřeba potvrdit předem na emailu: premek.mrzena@gmail.com nebo na tel.: 603 423 690.

 

Svatý Prokop a Čestlice?

Pověst vypráví, že se ve zdejším staroby­lém kostele zastavoval svatý Prokop cestou do Sázavského kláštera. Jedná se ale o novější legendu, v Prokopových dobách ještě v místě dnešního kostela stával pouze posvátný pohanský háj. Ale některé jiné kostely v okolí mohly svatého Prokopa zažít, třeba kostel Marie Magdaleny v Kunicích u Velkých Popovic, který zřejmě pochází už z 10. století.

28. září pořádáme svatováclavskou slavnost u fotbalového hřiště. Akce je určena pro děti i dospělé. Kromě občerstvení, které bude zdarma, se děti mohou těšit na spoustu zajímavých soutěží, nafukovací atrakce, jako je Wipe-out, skákací hrad pro menší děti, a pokud se nám od hasičů podaří zajistit vodu, tak velký bazén s aquazorbingem. K dobré pohodě nám bude hrát živá kapela, nebude chybět kouzelník nebo malování na obličej..

Každou neděli od 17 hodin je pro občany Čestlic k dispozici minigolfový areál v Aquapalace hotelu zcela zdarma. Stačí se na recepci hotelu prokázat OP, že bydlíte v Čestlicích, a můžete si užít zábavu na minigolfu.

Od 24. září do 7. října mohou občané Čestlic využít ­vstup do Aquapalace Praha zdarma. Vouchery na ­vstup si můžete vyzvednout v naší kanceláři během Dní otevřených dveří nebo po předchozí domluvě i v jiný čas (tel.: 603 423 690).

Využijte výhody zóny – Cashback karta pro obyvatele Čestlic

V nejbližších týdnech připravuje Obchodní a zábavní zóna spuštění zákaznické karty pro obyvatele Čestlic. S místními firmami jsme pro čestlické občany dojednali mimořádné a trvalé slevy na produkty a služby, neboť si myslíme, že samotný provoz zóny má vedle jistého komfortu i řadu negativních dopadů, jako je vysoká koncentrace lidí a automobilů, hluk, nedostatek zeleně, nepořádek apod. Karta v podobě fyzické kartičky nebo generovaná elektronicky na displeji mobilního telefonu vám umožní získat část ceny z vašeho nákupu zpět formou Cashback – zaslání části peněz zpět na váš účet. Pokud chcete získat konkrétní výhody ze svých nákupů v zóně, již nyní se můžete zapojit tak, že se registrujete na stránkách zóny www.pruhonice-cestlice.cz/registrace a po vytvoření svého profilu vyberete možnost “Bydlím v obci Čestlice” v sekci “Speciální nastavení uživatelů”.

PROGRAM

Čestné vedení pro Čestlice je naše heslo. Chceme otevřenou a přátelskou obec, kde budou obyvatelé vědět, že se mohou na své zastupitele obrátit s jakoukoliv otázkou nebo problémem a dostanou transparentní a pravdivou informaci. Budeme každému měřit stejným metrem.

Proč není dobudována protihluková stěna podél D1 na úrovni Čestlic? Zajistíme vybudování této stěny a snížíme akustickou zátěž obyvatel obce.

Proč slouží náves jako točna autobusů, které znečišťují vzduch v obci? Rádi bychom, aby náves byla malebným a příjemným místem k odpočinku a občanskému setkávání. Prosadíme smysluplnou koncepci, která bude řešit dopravní situaci v obci, včetně přechodu autobusů na LPG.

Proč nemají občané konkrétní výhody z přilehlé obchodní zóny, která v mnoha ohledech negativně působí na klidný život v obci? Zajistíme jak pro občany, tak místní spolky výhody, které si zaslouží. Realizujeme kartu pro občany Čestlic, která umožní výhodně nakupovat produkty a služby v zóně.

________________________________

  • PROTIHLUKOVÝ VAL U DÁLNICE

Postavíme ho, aby se prach a hluk z dálnice nedostal do obce.

  • LEVNÁ ELEKTŘINA PRO OBČANY

Zabezpečíme nákup levné elektřiny od komerční zóny pro všechny občany obce.

  • SLEVOVÁ KARTA DO KOMERČNÍ ZÓNY

Dohodneme výrazné slevy do obchodů a aquaparku pro občany s trvalým bydlištěm v obci.

  • VLAKOTRAMVAJÍ NA METRO

Vybudujeme kolejovou dopravu na nejbližší metro.

  • NIŽŠÍ DOPRAVNÍ ZÁTĚŽ V OBCI

Omezíme ji vhodnými dopravními značkami, případně retardery.

  • ČISTOTA V OBCI

Zvýšíme počet odpadkových košů a nádob na veřejných místech.

NAŠI KANDIDÁTI…

Přemysl Mrzena, 41 let, grafik, podnikatel

Motto: Důležitým pilířem pro soužití mezi lidmi je snaha o vzájemné porozumění. Již mnoho let působím v Obchodní a zábavní zóně Čestlice a moje zkušenost mě vedla ke vstupu do komunální politiky, kterou vnímám jako vyšší úroveň vzájemného porozumění. Přál bych si, aby obyvatelé obce mohli sdílet svoje problémy i nápady na zlepšení života v obci se zastupitelstvem a to je řešilo.


Stanislav Veselý69 let, bývalý starosta, důchodce

Motto: Rád bych nabídl nejen své životní zkušenosti, ale také znalost místních poměrů k tomu, aby se obec rozvíjela ke spokojenosti našich obyvatel, stala se moderní, bezpečnou a příjemnou pro klidný život.


Ing. Zdeněk Šťástka53 let, manažer

Motto: Přeji si, abyste díky mně měli každý den o jednu starost méně. Stačí kousek dobré vůle a pochopení. Zaměřuji se na každodenní věci a chci, aby fungovaly lépe – bezpečí pro naše děti, dopravní pomoc našim prarodičům, čistší vzduch nám všem


Jana Fajmonová50 let, odbornice pro zdravou výživu

Motto: Odpovědná správa obce jako celku je důležitá, ale ještě podstatnější je odpovědná správa rodiny a jednotlivce, každého z nás. Celý život se věnuji zdravému a přirozenému přístupu k životu. V Čestlicích, stejně jako v kterémkoliv jiném společenství, vidím několik úrovní, které vytvářejí samotnou podstatu obce. Na prvním místě to jsme my, jednotlivci s naší životní zkušeností, dále naše rodiny, místní spolky, jejichž aktivity ztělesňují přirozenou lidskou touhu po seberealizaci.


Filip Nezmar23 let, student, online marketingový specialista

Motto: Čestlice by se měly stát moderní obcí. Nové technologie musí usnadňovat život nám všem, a to nejen v kontaktu s obecním úřadem, který by měl jednoduše distribuovat potřebné informace občanům. Rád bych podpořil sdílenou ekologickou dopravu mezi obcí a obchodní zónou, abychom nemuseli na tuto krátkou vzdálenost využívat svoje automobily.

Napište nám, co Vás v obci/městě trápí. Co Vám chybí.

Vašimi podněty se budeme zabývat a rozhodně neskončí v koši.